Геннадій Прищепчук: «Якщо нова влада не робить інвентаризації земель, майна – значить сіла на старі схеми».

Геннадій Прищепчук – голова Київської обласної організації ПП «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», підприємець. Засновник та голова БО «Надія дітям України», засновник та голова ГО «Білоцерківська районна федерація футболу», член виконкому Київської обласної федерації футболу, голова ГО «Майдан Білоцерківщини», співзасновник ВГО «Об’єднані Сотні Майдану», секретар ВГО «Координаційна Рада Майдану».

На Білоцерківщині команда Н. Савченко доклала великих зусиль для створення Фурсівської сільської ОТГ. Як і в багатьох інших регіонах України, була загроза насильницького об’єднання сіл Фурси, Матюші, Трушки та Пищики з м. Біла Церква. Проти насильницького об’єднання виступали самі місцеві мешканці. Громадяни, які об’єдналися в «Громадсько-політичну платформу Надії Савченко». Дотримуються принципів, що ініціативи мають йти знизу, а об’єднання має бути лише добровільним

Сьогодні голова обласної партійної організації, Геннадій Прищепчук, ділиться із нашими читачами першим досвідом роботи команди в раді ОТГ, а також пояснює громадам, що саме треба вимагати від свої новообраних депутатів.

 

– Ми – група депутатів, які вперше були обраними, зараз маємо більшість у раді новоствореної Фурсівської громади Київської області, наші представники очолюють найважливіші депутатські комісії. Ми вже можемо робити перші висновки і ділимося цим з іншими регіонами. Якщо ми не робимо інвентаризації земель та аудиту –це автоматично означає, що ми не хочемо нічого змінювати. Все робилося і робиться сьогодні в ручному режимі. В кожній маленькій сільській раді працюють клани по «дерибану» землі. Кожна місцева рада приходить з метою розподілу ресурсів між своїми. Це не те, що ми хочемо когось звинуватити. Ми бачимо це по факту. Кожна нова влада приходить і ділить землю. Ми можемо поіменно назвати голів сільських рад, секретарів, землемірів, тих, хто ближче до влади, які за час своєї каденції несподівано надбали землі. І це норма по всій країні.

– Тобто, Ви констатуєте, що мета місцевих депутатів – доступ до ресурсів?

– В переважній більшості – так. Куди б ми не прийшли, в яке село чи містечко, прості мешканці скажуть: місцева влада розкрадає землі і попередня те ж саме робила. Український народ пройшов Майдан, пройшов 4 роки війни і, якщо у новообраної влади була б якась совість, то вона мала б щось змінювати. В першу чергу мова йде про новообрану владу в новостворених об’єднаних територіальних громадах. Українці не завжди знають що вимагати, тому я звертаюся зараз до всіх: ставте конкретні завдання перед своїми обранцями!

– Які саме завдання Ви маєте на увазі?

– Так історично склалося, якщо господар не знає що коїться в його господарстві, він поганий господар. Якщо ми хочемо бути хорошими господарями, то в першу чергу маємо визначити ресурси з якими можна працювати. Інвентаризація, аудит всіх комунальних господарств, виявляння скільки та чого було вкрадено, що робилося не так, скільки землі було забрано, що можна повернути і що залишилося по факту у власності громади. Якщо люди, що прийшли до влади, цього не роблять, то зрозуміло тільки одне – вони сіли на старі схеми, а там працювати не потрібно, оскільки схеми і так уже працюють, 26 років.

Стару систему ламати дуже не просто. – Окрім аудиту діяльності комунальних підприємств, що ще?

Інвентаризація земель та водних ресурсів. Треба чітко зрозуміти які землі знаходяться у власності, які в оренді, які були незаконно відчужені.

Чи вдається Вам рухатися по плану, реалізовувати задумане там, де вдалося отримати більшість?

– Так. Не залежно від тиску і перешкод, наша більшість у раді ОТГ почала працювати. Ми зробили запит в податкову, виявили багато підприємств, які не сплачують оренду за землю, ініціювали аудиторські перевірки комунальних підприємств тощо.

– Що Ви порадите громадам, які тільки об`єднуються?

– Перше з чого необхідно починати – це паспортизація, фактично інвентаризація, а також перепис населення громади. Після виконання цих двох умов громада зможе реально оцінити свої можливості і розвивати наявні потенціали. Головне почати і не боятися труднощів. Ми ж всі разом – і тільки так перемагають!

Розмову вела Ірина Юзик