21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

Надія Савченко подала законопроект про скасування пені

Народний депутат Надія Савченко подала до Верховної Ради законопроект, який скасовує сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Документ зареєстровано під № 10402.

Положення про сплату пені пропонується виключити із Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Також народний депутат пропонує скасувати положення про «припинення надання комунальної послуги її споживачу незалежно від обраної моделі організації договірних відносин у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця».

«Враховуючи негативну статистику по зростанню тарифів на житлово-комунальні послуги в останні роки, більш ніж у десять разів, падінням рівня життя, зростання заборгованості за житлово – комунальні послуги споживачів, введення додаткових санкцій за несвоєчасне здійснення платежів призведе до діаметрально протилежного наслідку – подальшого зростання заборгованостей, масового відключення отримання житлово-комунальних послуг, а також падіння рівня життя населення», – йдеться у пояснювальній записці.

«Законопроект має на меті захистити соціальні права українців. Тарифи на житлово-комунальні послуги і так зростають з космічною швидкістю та не по кишені великій частці населення країни», –  зазначає Надія Савченко.