21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

Надія Савченко поновила конституційні права громадян

Конституційний суд України визнав неконституційним положення частини п’ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу, за яким було неможливо застосувати більш м’який запобіжний захід, крім тримання під вартою за деякими статтями ККУ.

Відповідне рішення ухвалила Велика палата КСУ за конституційною скаргою народного депутата Надії Савченко. За відповідне рішення проголосували 10 суддів.

Зазначимо, що норму в КПК про утримання людей в СІЗО, без можливості іншого запобіжного заходу – домашнього арешту, застави, поруки – за статтями Кримінального кодексу 109 – 114-1, 258 – 258-5, 260, 261  – просунув президент Порошенко восени 2014 року при попередньому скликанні парламенту.

Відзначимо, що у травні 2018 року до КСУ надійшла конституційна скарга народного депутата Надії Савченко, у якій вона вимагала розглянути на відповідність Основному закону положення частини п’ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України.

Народний депутат Надія Савченко завжди стояла на позиції, що ця норма – кричуще порушення прав людини. До слова, так само вважала Українська Гельсінська спілка та багато українських правозахисників.

Окрім скарги, яку подала особисто народний депутат, листи з аналогічними вимогами були надіслані на прохання Надії Савченко до КСУ від сотні громадських активістів, правозахисників, громадських організацій та просто людей доброї волі не лише з усієї України, а й світу.Повне рішення КСУ читайте за посиланням:

http://www.ccu.gov.ua/node/18209?fbclid=IwAR0HnEDJ8VWO-64hjWEFQcL-SNcaSp1yj9-R7sbV0PYwfiVBcSoeoIkLBF4http://www.ccu.gov.ua/node/18209?fbclid=IwAR0HnEDJ8VWO-64hjWEFQcL-SNcaSp1yj9-R7sbV0PYwfiVBcSoeoIkLBF4