Надія Савченко про пенсійну реформу: «Якщо буде корупція, якщо система не прийде до чесності, відкритості, прозорості, законності, то жодна з систем працювати не буде».

Уряд хоче зробити так, щоб українець сам собі накопичував пенсію. Зараз певний час люди будуть нести подвійне фінансове навантаження. У нас було як, людина накопичувала пенсію не собі, а платила тому пенсіонеру, який вже пішов на заслужений відпочинок. Зараз ця система збереглася. Людина до 35 років повинна сплачувати 2% собі і 6-7% існуючим пенсіонерам. Лише після їх смерті молода людина почне накопичувати собі. Так, якийсь перехідний момент є. Тільки відсоток податку буде збільшений. А, чи не вийде так, як після Радянського Союзу – обдурять і всі вклади заберуть. Саме це і є небезпечним. Людина начебто відкладає собі пенсію, а потім  може прийти до пенсії і зрозуміти, що грошей немає. Кошти вкрали ї їх ніхто вже не дасть.

У попередній системі, якщо є молодь, то вона надасть пенсію людям похилого віку. Зрозуміло, що це заберуть з податком. Обидві системи хороші. Але якщо буде корупція, якщо система не прийде до чесності, відкритості, прозорості, законності, то жодна  з систем працювати не буде і завжди буде погано. Але якщо такий перехідний період робити, то напевне десь, в чомусь він має місце. Але тільки якщо та реформа, яка закладається, вона продумана на перед і вона краща. Але тільки тоді треба банками швейцарськими користуватися. Тому що був «Приват», а став «Рошеват».

https://www.facebook.com/Hromadsko.politychna.platforma.Donetsk/