21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

Надія Савченко: Закликаю Президента України та Голову Уряду негайно зупинити проведення аукціонів.

В  ЗМІ з’явилося повідомлення, що Фонд Державного Майна України оголосив початок проведення аукціонів з підвищенням ціни з продажу державних пакетів акцій 8 енергетичних компаній.
На продаж виставлено по 25% акцій:
– ПАТ “Одесаобленерго” (початкова ціна 631 млн гривень);
– ПАТ “Донецькобленерго” (143 млн гривень);
– ПАТ “Донбасенерго” (669 млн гривен);
– ПАТ “Сумиобленерго” (370 млн грн);
– ПАТ ДТЕК “Дніпроенерго” (728 млн грн);
– ПАТ ДТЕК “Дніпрообленерго” (728 млн грн);
– ПАТ ДТЕК “Західенерго” (347 млн грн);
-ПАТ “Київенерго” (759 млн грн);
“Взагалі держава планує отримати близько 4 млрд. гривень за продаж цього пакету акцій державних компаній. Зазначу, що на цьому позитивний момент для держави закінчується, адже, навіть ці можливі додаткові надходження до бюджету зі 100% вірогідністю будуть використані неефективно, а більшу частину просто вкрадуть. Також зазначу, що, за оцінкою багатьох експертів у сфері енергетики, вартість активів цих компаній у багато разів вище за задекларовану початкову ціну Фондом Державного Майна України.” – прокоментувала народний депутат Надія Савченко.
Вона зазначила, що обленерго – це енергорозподільчі компанії, які лише розподіляють енергію, що вироблено на електростанціях (тепло, гідро, атомних та інших) та продають цю енергію підприємствам і населенню, купуючи цю електроенергію у зазначених електростанцій, як правило у кілька разів нижче (у деяких випадках різниця між закупленою та розподільчою енергію становить десятки разів), заробляючи гроші просто на розподіленні енергії, а не на її вироблені.

“На цих прибуткових схемах свого часу сидiв росiйський бiзнесмен, корiння батька якого, як він себе позиціонує, йде iз Запорiзькоï Сiчi, Григоришин. Зараз, доречi, вiн в‎ добрих стосунках з Порошенком. Далi Григоришина почали кришувати Суркiси. В подальшому зi змiнами влади в схеми енергорозподiлу влазили Курченко, Фiрташ, Мартиненко та Ахметов. Останнiй i залишається монополiстом ринку енергорозподiлу сьогодення.
Саме тому наші олігархи на чолі з нашим президентом дуже хочуть скупити акції цих державних компаній та заробляти гроші на такій простій схемі, проте залишаються компанії, що виробляють електроенергію (як правило державні) без належних коштів на модернізацію та заробітні платні для робітників.
Можна вести дуже довго професійну дискусію про доцільність чи недоцільність приватизації цих енергорозподільчих компаній, про ефективність держави як власника, про необхідність впорядкування ситуації в енергетиці.
Моя особиста позиція, що до проведення цих аукціонів з продажу обленерго – це злочин проти українського народу на користь олігархів, які хочуть скупити державне (народне) майно у рази дешевше, під час війни за найнижчими цінами та неможливістю участі чесного капіталу у цих аукціонах, створити монополію на продаж електроенергії населенню, адже вільного ринку електроенергії в Україні не існує, а існує – олігархічна змова стосовно захвату цієї державної (народної) власності для отримання екстра прибутків від продажу електроенергії населенню та підприємствам за ними ж встановленими тарифами.
Тепер ми, українці, розумiє‎мо чому ми платимо комунальні платежi по таких несправедливо високих тарифах!” – прокоментувала парламентар.
Вона закликала Президента України та Голову Уряду негайно зупинити проведення даних аукціонів.