21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

Надію Савченко ізольовують від суспільно-політичних процесів

ЦВК не зареєструвала Надію Савченко кандидатом у Президенти України, посилаючись на не сплату застави. Відзначимо, що в Конституції України немає жодних вимог щодо застави (це додатково прописано у Законі; а закони, як відомо, пишуться та змінюються ручною Верховною Радою в залежності від потреб найсильніших політичних гравців).


Нагадаємо, що до народного депутата впродовж тривалого часу не впускали нотаріуса для підписання потрібних документів. Офіційний рахунок партії «Громадсько-політична платформа Надії Савченко» «Приватбанк» відкривав впродовж 26 днів і відкрив всього лиш за добу до крайнього терміну внесення застави кандидата у Президенти. Відтак бракувало фізично часу для збору потрібної суми.


Зараз влада намагається заховати Надію Савченко подалі від суспільних, політичних та виборчих процесів. На останній суд Надію взагалі не привезли, аби вона не змогла робити політичні заяви. Її справу для розгляду по суті слідчі спершу передали у Слов’янськ Донецької області. Потім самі ж подали клопотання аж до Верховного суду щодо перенесення справи у Чернігів. Саму Надію перевезли зараз до Лук’янівського СІЗО, позаяк СІЗО Служби безпеки України не може етапувати людей в інші місця, бо само існує незаконно.


У понеділок, 11 лютого відбудеться одразу три судові процеси; на який саме привезуть Надію – невідомо. Об 11.00 у Подільському районному суді розпочнеться засідання щодо справи викрадення Надії Савченко ватажком так званої ЛНР Ігорем Плотницьким. О 13.00 в Апеляційному суді міста Києва відбудеться розгляд апеляційної скарги на утримання під вартою народного депутата. А вже о 14.00 у Верховному суді визначатиметься підслідність справи Надії Савченко.


Цікаво, що генеральний прокурор України Юрій Луценко ще 1 лютого в ефірі телеканалу «Прямий» заявив: «Буквально сьогодні судом було прийнято рішення, що цей суд відбуватиметься в місті Чернігів». Перше засідання Верховного суду щодо підслідності справи відбулося лише 3 лютого і головуюча суддя взяла самовідвід. Заяву про зловживання владою та перевищення службових повноважень помічники Надії Савченко подали до Державного бюро розслідувань.