21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

Суддя відібрав у Надії Савченко право на захист

Шевченківський районний суд міста Києва залишив під вартою народного депутата, Героя України  Надію Савченко ще на два місяці у СІЗО – до 10 вересня 2018 року. Судове засідання тривало 4 дні поспіль, при цьому судді допустили багато грубих порушень під час процесу.

 

Так, 6 липня системою електронного розподілу судових справ було обрано суддю Мєлєшак О.В. для розгляду справи продовження арешту в СІЗО Надії Савченко. Того дня суддя Мєлєшак була на роботі і навіть ухвалила два судових рішення. Але після розподілу справ і отримання справи Савченко, суддя написала (чи то її змусили написати) заяву на відпустку на один, той самий день – 6 липня. З початком засідання, у вівторок, 10 липня, прокурори подали відвід Мєлєшак О.В. саме з цього приводу – начебто відпустки. Суддя Хардіна відвід задовольнила.

Впродовж 10-11 липня у матеріалах справи незрозуміло яким чино з’явилося ряд невідомих документів у кількості 6 штук на 11 аркушах. З’явилися ці документи після закриття слухання по справі і винесення рішення щодо відводу судді Мєлєшак. Ці папери навіть підшили у справу. Під відеозапис, при свідках, до матеріалів справи долучили лише один документ.

Внаслідок цього прямо у зал суду була викликана поліція із Шевченківського райвідділу міста Києва. Надія Савченко та її помічниця Ірина Юзик написали заяви про злочин, який стався у стінах суду.

13 липня під час судового засідання суддя Бугіль В.В. грубо порушив право Надії Савченко на захист. Так, суддя Бугіль не дозволив Надії виступити у свій захист під час розгляду справи по суті щодо продовження запобіжного заходу, також не дозволив виступити всім її захисникам. Близько 23 години, коли завершувався попередній термін утримання Надії під вартою, суддя Бугіль на півслові обірвав адвоката Андрія Левковця під час виступу. Суддя різко встав зі свого місця та побіг у нарадчу кімнату, через півгодини він повернувся і зачитав рішення: у всіх клопотаннях захисників повністю відмовити, продовжити термін утримання в СІЗО на два місяці.

Після цього у зал суду була вдруге викликана поліція та написано вже три заяви про вчинений злочин, цього разу конкретним суддею. Одну заяву про злочин написала народний депутат Надія Савченко, ще дві – помічники народного депутата Юлія Соловйова та Ірина Юзик.

Відзначимо, що право на захист закріплене в Конституції України, Кримінальному кодексі України та Європейській конвенції з прав людини.

Адвокати Савченко оскаржуватимуть рішення суду першої інстанції в апеляційному суді.