Віра Савченко написала листа Дональду Трампу

Віра Савченко, сестра незаконно ув’язненої українською владою Надії Савченко, звернулася з офіційним листом до Президента США Дональда Трампа. У листі вона виклала ситуацію, що склалася із арештом народного депутата, Героя України, аргументувала чому затримання Надії є політичним переслідуванням, а також поінформувала американського гаранта про реальний стан справ в Україні у сфері псевдо-боротьби з корупцією, монополізації економіки, розправи над опозиційними політиками.

«Хочу звернути Вашу увагу та донести правдиву інформацію про ситуацію, яка склалася навколо моєї сестри, Героя України, народного депутата України, Надії Савченко. Ситуація є вкрай серйозною, адже за свою політичну діяльність, послідовну боротьбу з системною корупцією в Україні Надія Савченко була незаконно арештована та утримається в місцях позбавлення волі. Через таке свавілля влади вона вимушена була оголосити безстрокове голодування, в знак протесту та намагаючись привернути увагу пересічних українців і всього світу про переслідування в Україні політичних опонентів через свою політичну діяльність та боротьбу із системною, глибоко інтегрованою корупцією, що побудувала українська влада на чолі з Головою держави з однією метою – власного збагачення», – написала Віра Савченко.

«Загальновідомі численні, обґрунтовані звинувачення проти Президента України Порошенка Петра, високопосадовців України у системній, вертикальній, глибоко інтегрованій корупції, що підтверджується великою кількістю заяв українських та світових політиків, висновками міжнародних організацій та інституцій про відсутність прогресу у боротьбі з корупцію в України, а лише про декларативні заяви чинної влади, особисто Президента України, про таку боротьбу та імітацію антикорупційної діяльності. Так, у дослідженні всесвітньовідомої організації і Transparency International за показником “Індекс сприйняття корупції” (CPI) за 2017 рік Україна посіла 130 місце (зі 180 країн). Це на 1 бал більше та на 1 позицію вище, ніж у минулому році (29 балів, 131 місце зі 176 країн), проте найбільшими викликами дослідження визнало слабкість інституцій, покликаних забезпечувати верховенство права, надмірну зарегульованість економіки та зосередження влади в руках олігархічних кланів. Україна по сьогоднішній день залишається самою корумпованою країною Європейського континенту та країною з самим низьким рівнем життя», – повідомила у листі Віра Савченко.

Також вона згадала про політичні утиски, які здійснюються відносно правоохоронних органів України, що покликані боротися із корупцією в Україні – Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, про що свідчать останні новини, а особливо інформація Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України про відкриття кримінального провадження щодо незаконного збагачення Генерального прокурора України в останні роки.

 

Також вона нагадала, що влада та особисто Президент України постійно відтерміновують створення Спеціалізованого антикорупційного суду України, що призвело до ситуації, коли, на сьогоднішній день реально відсутній механізм притягнення до відповідальності високопосадовців, що аргументовано підозрювалися у скоєнні корупційних злочинів правоохоронними органами та відпускалися судами загальною юрисдикції, що здійснювали правосуддя у таких справах.

 

«Моя сестра, Савченко Надія, заявила про свій намір балотуватися на найближчих виборах Президента України на цю посаду. Головною її метою є зміна політичної системи, яка б: унеможливила створення системної корупції; гарантувала побудову дійсно демократичного суспільства; зробила неможливою узурпацію влади в руках однієї особи чи партії. Саме бажання балотуватися на найвищу посаду в Україні, стало основою для усунення її як можливого політичного конкурента на майбутніх виборах Президента України», – зазначила Віра Савченко.

Відтак Віра Савченко попросила на всіх майданчиках міжнародної дипломатії підняти питання щодо переслідування в Україні опозиційних політиків, питання усунення конкурентів на майбутніх виборах Президента України шляхом політичного переслідування опонентів; забезпечити пильний міжнародний нагляд за ситуацією переслідування Надії Савченко, аби унеможливити порушення прав людини та утиски політика за його законні переконання.