21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

Як “робляться” рейтинги і чи їм довіряють?

В Україні, фактично, розпочалася президентська передвиборча кампанія, не дивлячись, що офіційний старт лише 30 грудня 2018р. З екранів телевізорів ллється політична реклама голосом лідерів політичних партій які, черговий раз, збираються вести нас у світле аграрно-індустріальне майбутнє новим курсом з оновленою мовою, армією…ну, ви розумієте. Ледь не щодня нам просто запихують в інтернеті чергові соціологічні опитування в яких, часто, й математика не збігається, не те що реальність з бажанням замовника. В мене питання, чи знає “пересічний” українець яким чином, хто, як, на чиє замовлення ці опитування проводить? Наприклад ні мене, ні когось з моїх знайомих, за останні п`ять років, ніхто не опитував, а судячи по кількості “соціології”, мали б. Повернусь до самого процесу опитування і того, як це відбувається. Ця тема цікавила нашу команду і ми провели маленьке маркетингове дослідження ринку “рейтингових” послуг. Як це виглядає.  Політична партія, наприклад, хоче, назвімо це ввічливо “маніпуляцією”, отримати потрібний їй відсоток у рейтингу, тоді робиться замовлення організації, яка проводить соціологічні опитування. Зазначу, що чим “популярніша” організація, тим дорожчі її послуги (станом на березень 2017р. вартість проведення соціологічного опитування стартувала з 10 тис. дол. і сягала безмежної величі соціологічних інститутів).  Далі замовник озвучує бажаний результат, а виконавець формулює питання таким чином, щоб отримати потрібний замовнику (партії) результат. Організація проводить (і це в кращому випадку!) опитування двох! тисяч людей в різних регіонах і, якщо результат задовольняє замовника, оголошує його в ЗМІ. Але є багато але. Дуже часто потрібні результати просто малюються, щоб а) відпрацювати отримані гроші і задовольнити клієнта; б) клієнта з самого початку цікавив тільки конкретний результат і він за нього вже заплатив дуже високу ціну; в) результат публікується лише в тому випадку, якщо задовольняє замовника (це хоча б логічно).

І от ми звами починаємо “споживати” найчесніші, найправдивіші і найоб`єктивніші політичні рейтинги безсмертних політиків і людей, які взагалі не в політиці. А те, що ці рейтинги до реального положення речей в суспільстві не мають ніякого відношення хіба цікавить когось? А має цікавити, принаймні нас з вами. Нас готують до чергової афери під назвою “ЧЕСНІ вибори президента”, а ми, з невідомої мені причини, мовчки спостерігаємо за цим.

Чи не думали ви про те, що саме правильно сформульоване запитання і є 90% відповіді на нього? Що нашому, вибачте, кульгавому громадянському суспільству пора вже сказати і своє слово, тільки голосно і чітко.

Щоб не бути голослівною, як ті, що двадцять сім років  “торгують” політичними обличчями у владі, пропоную долучитися до елементарного опитування, яке проводить (так! політична сила) самотужки, без колосальних грошей (вартість надрукованого паперу, думаю, посильна ноша). Питання в анкеті елементарні, доступні і чесні. Останнє, щоб не дай Боже, нас не звинуватили в маніпуляції! ;-), про політичного в`язня – Надію Савченко (подобається вам чи ні ця людина можна просто відповісти в анкеті). Відповіді і будуть тим зрізом реальних соціологічних настроїв, які є в суспільстві. І якщо попередні “рейтинги” в ЗМІ підтвердяться – публічно вибачусь перед усіма політичними пенсіонерами. Але якщо вони відрізнятимуться від тих, що нам просто пихають…

автор Тетяна Проторченко

Опитування триватиме до 15 грудня 2018р. Наразі вже є тисяча опитуваних в Івано-Франківській, Львівській та Київській областях.

Долучайтеся.

 

Інформація щодо участі в опитуванні – тел. +380 68 688 30 38

Бланк анкети нижче

Електронна адреса для зворотнього зв`язку OFFICE.NSAVCHENKO@GMAIL.COM 

Бланк анкети нижче