21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

Юлія Соловйова: «Суддя Бугіль порушив закон. Ми домоглися відкриття кримінальної справи щодо нього»

Юлія Соловйова, керівник київського міського осередку ПП «Громадсько-політична платформа Надії Савченко» домоглася порушення кримінального провадження щодо судді Шевченківського суду м. Києва Бугіля В.В.

Нагадаємо, 13 липня під час судового засідання по продовженню міри запобіжного заходу Надії Савченко суддя Шевченківського районного суду міста Києва Бугіль В.В. грубо порушив право Савченко на захист. Так, суддя Бугіль не дозволив Надії виступити у свій захист під час розгляду справи по суті щодо продовження запобіжного заходу, також не дозволив виступити всім її захисникам. Близько 23 години, коли завершувався попередній термін утримання Надії під вартою, суддя Бугіль на півслові обірвав адвоката Андрія Левковця під час виступу. Суддя різко встав зі свого місця та побіг у нарадчу кімнату, через півгодини він повернувся і зачитав рішення: у всіх клопотаннях захисників повністю відмовити, продовжити термін утримання в СІЗО на два місяці.

Після цього у зал суду була викликана поліція та написано три заяви про вчинений злочин, цього разу конкретним суддею. Одну заяву про злочин написала народний депутат Надія Савченко, ще дві – помічники народного депутата Юлія Соловйова та Ірина Юзик.

По жодній із цих заяв поліція не порушила кримінального провадження. Відтак Юлія Соловйова подала позов до суду. Сьогодні Соловйова отримала на руки ухвалу Печерського районного суду міста Києва, яка зобов‘язує посадових осіб Шевченківського управління поліції  ГУ НП в місті Києві внести відомості до ЄРДР за її заявою про вчинення кримінального правопорушення суддею Шевченківського районного суду м. Києва Бугілем В.В. та розпочати досудове розслідування.

 

Відзначимо, що право на захист закріплене в Конституції України, Кримінальному кодексі України та Європейській конвенції з прав людини.