21 липня обирай!
громадсько-політична платформа
надії савченко

«За тих, хто в неволі!» На Майдані Незалежності відбулася акція в підтримку полонених та політв’язнів

У неділю, 5 травня 2019 року на Майдані Незалежності відбулася акція “ЗА ТИХ, ХТО В НЕВОЛІ!” Це була акція не докору, агресії чи протесту. Це була акція нагадування, підтримки та миру.

На акцію прийшли актив політичної партії «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», представники «Всеукраїнського-громадського об’єднання протидії торгівлі людьми», члени ФПУ «Профспілковий наступ», правозахисники з руху «Успішна варта», родичі полонених та політв’язнів, просто люди доброї волі.

Учасники акції тримали в руках тематичні плакати із фото політв’язнями, нагадуванням про українських моряків, словами підтримки тощо. У небо вони запустили жовті та блакитні кульки, що символізувало звільнення українців з неволі.

В Україні такі акції регулярно проходять у багатьох містах. В Києві, на Майдані Незалежності, акції за волю тих, хто в неволі, впродовж останнього року відбувалися щонеділі. Їх організатором була Віра Савченко та команда народного депутата Надії Савченко, яку рік незаконно утримували за гратами. Метою сьогоднішньої акції було привернути увагу новообраного Президента Володимира Зеленського до проблеми полонених та політв’язнів, наголосити, що звільнення людей має стояти у пріоритеті для нового Президента.

«Маю надію, що ця акція стане останньою в боротьбі за волю тих, хто в неволі бо Зеленский почує людей, на відміну від Порошенка. Сподіваюсь, що будуть грамотно зроблені всі необхідні, виважені і мудрі кроки, щоб переформатувати Мінський процес, придати йому дієвості і прискорення та досягти результату звільнення людей через обмін “всіх на всіх” і миру в Україні», – наголосила народний депутат, Герой України Надія Савченко.

Вона також зазначила, що як народний депутат України 6 травня 2019 року скерує депутатське звернення до Президента України, яке містить верифіковані списки людей для обміну. До звернення також будуть додані підписи громадян України, які були зібрані під час акції.