Програма кандидата на пост Президента України

Програма кандидата на пост Президента України

на чергових виборах 31 березня 2019р. від політичної партії “Громадсько-політична платформа Надії Савченко”

НАДІЇ САВЧЕНКО

Мета:

Зміна політичної системи формування та функціонування влади в Україні

Суспільно-політичний устрій України — соборна децентралізована республіка, як система об’єднаних адміністративних одиниць (громад). Програма передбачає реалізацію нового суспільно-політичного устрою через одночасну і взаємопов’язану зміну правового регулювання 6-ти ключових інститутів держави і суспільства: місцевого самоврядування; виборчої системи; судової системи; правоохоронної системи; умов реалізації праці; умов функціонування власності.

Пропонується формувати державу знизу вгору, від села до столиці, а не навпаки. Україні необхідно повернутися до природного для українців cуспільно-політичного устрою.

Цілі і завдання

Створення нової Конституції з урахуванням сучасних потреб українського суспільства з її подальшим винесенням на Всеукраїнський референдум для реалізації Української національної стратегії – добробут і безпека кожного громадянина України.

Україні необхідно змінити політичну систему конституційним шляхом:

1. Проведення перепису населення України.

2. Впровадження заборони громадянам України мати будь-яке інше громадянство, крім українського. Введення юридичного поняття “не громадянин України” (без права голосу на виборах та референдумах).

3. Створення загальнодержавних реєстрів сільськогосподарських земель, інфраструктурних об’єктів, нерухомого майна.

4. Переоцінка та перерозподіл загальнодержавного надбання відповідно до національних інтересів України, в тому числі передача права власності на землю за межами населених пунктів громадам без загальнодержавних проміжків (з урахуванням загальнодержавних потреб).

5. Реалізація в законодавстві та правилах суспільного життя загальнонародної власності на всі види ресурсів (природних та бюджетних).

6. Зміна адміністративного устрою відповідно до ст. 5, ст. 7, ст.13 Конституції України.

7. Затвердження механізму відкликання депутатів всіх рівнів з одночасною ліквідацією інституту недоторканості всіх рівнів.

8. Обрання і відкликання очільників прокуратури, судів, муніципальної поліції в адміністративних одиницях.

9. Запровадження механізму імпічменту Президенту України через загальнонаціональний референдум.

10. Створення механізму загальнодержавного та місцевих референдумів.

11. Продовження мораторію на землі сільськогосподарського призначення до створення прозорого ринку землі із затвердженням принципів продажу землі на Всеукраїнському референдумі.

«Закінчення війни на Донбасі»

Програма-звернення Надії Савченко

«Кожного Президента ми обираємо за якісь обіцянки. Крайнього обрали за обіцянку закінчити війну за лічені дні. Але війна триває, перетворившись на бізнес на крові, а головна рука гаранта Конституції, від якої ми чекали захисту країни, стала основною грабуючою рукою нашої країни.

Чи може пощастити українцям здобути Президента України, який здатен на самопожертву заради свого народу? Суверена, який буде вірити в свою країну і в своїх діях буде керуватися консіліумними формами правління. Напевно так, якби нам дали право чесного вибору. У разі, якщо олігархи і їхні ставленики все куплять, що будемо робити ми?

То може, врешті, будемо боротися за щасливе життя в своїй країні проти зовнішніх і внутрішніх ворогів?! Або хоч не продамо свій голос на виборах і не проголосуємо за негідників, а оберемо свідомо і по совісті?!»

Основна мета Президента – об’єднання українців в українське суспільство і в Україну.

Програма закінчення війни

* Шляхом справедливого перерозподілу благ.

Починати доведеться зі Сходу і з виконання тої обіцянки, яку давав попередній Президент – закінчення війни.

* Надання громадянам України всім без виключення, в т.ч. і на окупованих та анексованих територіях, права голосу на виборах Президента.

На даний час громадяни України, що проживають на окупованих територіях Луганської і Донецької областей та анексованій території Криму, навіть якщо вони звідти виїхали, обмежені в праві голосу на виборах. Влада в Україні може бути легітимною, тільки якщо вона обрана всім українським народом. Вже на цих виборах право голосу треба надавати всім, без винятку, громадянам України. В Луганській і Донецькій областях – через переговорний процес згідно Мінських домовленостей, на півострові Крим – на перепускних пунктах з материковою частиною України.

Після цього кроку Президент в Україні стає легітимним і може діяти від імені всього українського народу.

Другим кроком – припинення війни.

– Задовольняючи наростаючий запит суспільства і, паралельно, виконуючи «Мінські домовленості», «особливий статус» треба надавати не «Донбасу», а рівноправний статус, шляхом повної децентралізації, треба надавати всім Територіальним (Адміністративним) громадам України.

Одночасно необхідно повернути у власність мешканців громади (в межах адміністративних одиниць) землі і природні ресурси в територіальних межах громад; залишити 80% бюджету на місцевому рівні; 20% бюджету громад, виокремлені землі державного резерву, надра та атмосферне повітря залишаються загальнонаціональними, керуються центральною владою, а прибуток від них у вигляді «ренти» чи «безумовного базового доходу» (прибутку) рівномірно розподіляється між усіма громадянами України від народження і до смерті.

Зміна адміністративного устрою в межах унітарної, соборної і неподільної Республіки Україна є процесом реальної децентралізації і створенням потужного муніципалітету, як основи держави. Такі дії, в межах

Конституції України, дають громадянам право на самоврядування, на власність і народовладдя, що і є вищою формою демократії.

Територіальні громади – це адміністративні утворення в межах до 200 тисяч населення, керівництво яким здійснює громада через місцеві референдуми, обрання і відкликання місцевих депутатів і посадовців; без права вести зовнішню політику – це право залишається за центральною владою України. Така система дасть можливість громадам економічно розвиватися за власними правилами самоврядування згідно загальнонаціональної стратегії розвитку держави, що знищить потяг до сепаратизму. Такий підхід створює умови для перерозподілу соціальних благ, усуває владно-олігархічну монополію на надра, природні ресурси, важелі управління державою. Реалізація права людей обирати та відкликати з виборчих посад, обирати та висловлювати недовіру Президенту, а також право українського народу на загальнонаціональний референдум створює дієву систему деолігархізації держави. Це забезпечить соціальну справедливість і усуне потяг суспільства до бунтів, повстань і революцій.

Нова політична система і устрій держави створить умови для прогресивного економічного розвитку країни і поверне не тільки окуповані території і українців Донбасу, а і багатьох українських трудових мігрантів із західних країн в Україну. Ці перші кроки можна і потрібно робити юридично і практично ще тоді, коли триває воєнний конфлікт.

Третій крок: амністія, яку нам пропонують згідно «Мінських домовленостей» – це фікція, оскільки до прощення і примирення нам ще дуже далеко.

Після перших кроків поновлення всіх громадян України в їх громадянському праві обирати Президента України, наступним етапом має бути поновлення громадян окупованих територій в своєму громадянському праві бути носієм суверенітету України шляхом децентралізації і створення нового адміністративного устрою України та державного устрою. Поновлення громадян України з окупованих територій в їх соціальних правах, а саме: виплати пенсій та соціального забезпечення; заведення на окуповану територію національної валюти гривні; повернення та встановлення на окупованих територіях загальнодержавних українських законів; втілення самоврядування територіальних (адміністративних) громад.

Під час здійснення цих заходів, необхідно дозволити військовим по обидві лінії розмежування (фронту) залишатися на сталих позиціях. Це дозволить людям на окупованих територіях не відчувати загрози від української влади. Всі процеси треба вводити виключно шляхом перемовин з

мешканцями окупованих територій. В цей час влада Росії, під тиском світового співтовариства, повинна почати відводити свої війська з окупованих територій. Якщо таку послідовність дій не виконати чи виконувати в іншому порядку, то повернути серця, розум людей і окуповані території не вийде.

І останній крок. Перед тим, як поновити громадян України з окупованих територій в їх громадянському праві не тільки обирати владу, а і обиратися до влади, необхідно розвести бойове зіткнення.

Запропонована амністія нам не підходить, бо об’єктивно визнаючи правду, треба визнати, що воєнні злочини скоювали всі сторони.

Необхідно запровадити механізм співіснування в одній державі воюючих сторін по різні боки лінії фронту.

Перше – запропонувати і дати можливість і час людям з окупованих територій, які не бажають залишатися громадянами України, виїхати в будь-яку іншу країну з гарантіями не переслідування їх, але без права повернутися в Україну.

Друге – створення двох українських ліцензованих приватних військових компаній (ПВК) «Схід» і «Захід» та забезпечити їх контрактами в гарячих точках світу.

Люди, які були на війні, дуже часто будуть страждати посттравматичним синдромом, часто не зможуть реалізуватися в цивільному житті. Також не всі зможуть примиритися з противником. Щоб уникнути травмування та загибелі людей і дати можливість військовим заробляти гроші і утримувати свої родини, їх треба скеровувати згідно їх кваліфікації. На жаль, українські військові і надалі їздять в ротації виконувати миротворчі місії по різних гарячих точках світу, як, наприклад, вертолітний загін в Конго. В українців зникає бажання ставати в черги у військкомати і йти на війну помирати за копійки, коли чиновники отримують премії мільйонами! Українська армія має бути забезпечена, навчена і соціально захищена.

Чому приватних військових компаній потрібно дві – «Схід» і «Захід»?

Необхідно дати вихід агресії з обох сторін, а в одній армії це поки-що неможливо. Але виконувати місії їх можна скеровувати в одні і ті ж гарячі точки разом. У ПВК «Схід» треба дати можливість вступати всім тим, хто тримав зброю в руках на окупованих територіях, воюючи проти України. В ПВК «Захід» – всім добровольцям і тим, хто не хоче залишатися в Збройних Силах України. Треба завважити: право брати участь у миротворчих місіях буде належати виключно ліцензованим державою приватним компаніям, а

Збройні Сили України будуть використовуватися виключно для захисту і оборони України і братимуть участь тільки в міжнародних навчаннях. Це відразу врівноважить ситуацію: і вибір кожної людини, і розвиток військово-промислового комплексу, і участь приватних логістичних компаній в забезпеченні тилу, і посилення економіки України відрахуванням податків в бюджет.

Як тільки ПВК почнуть виконувати завдання за кордоном, лінії фронту (розмежування) з окупованими територіями більше не буде існувати, відновиться цілісність територій і державний кордон. Тільки в таких умовах можна повертати громадянам України з окупованих територій їх право бути обраними до центральних органів влади. Право обирати і обиратися до Ради громади (адміністративної одиниці) надається відразу після проведення розширеної децентралізації. Отже Донбас з людьми і територією повернуться мирним шляхом.

Стратегія по Криму

Поки де-факто Крим анексований РФ, Україна може надати АРК статус де-юре Кримськотатарської автономії і продовжувати боротьбу в міжнародній площині.

Україна може здійснити прорив з третього світу в перший шляхом бліцкригу, використовуючи нестандартні креативні підходи як в економіці, так і у війні з агресором».

Кандидат на пост Президента України

Надія Савченко